تحقيق تعديل مهريه

مطالب دیگر:
پاورپوینت متحرک-قالب پزشکی که گرافیک نوار قلب را به صورت متحرک نشان می دهدپاورپوینت متحرک-قالب پزشکی که گرافیک نوار قلب و تپش قلب را به صورت متحرک نشان می دهدجزوه میکروبیولوژی عمومی- مواد غذایی، آب و خاکپکیج کامل جزوه + ویدئوهای نمونه سوالات طبقه بندی شده فصل اول امتحانات نهایی ریاضی سوم انسانیپکیج کامل جزوه + ویدئوهای نمونه سوالات طبقه بندی شده فصل دوم امتحانات نهایی ریاضی سوم انسانی.پکیج کامل جزوه + ویدئوهای نمونه سوالات طبقه بندی شده فصل سوم امتحانات نهایی ریاضی سوم انسانیپروژه و تحقیق-اصول مدیریت ارتباطات و رفتار سازمانی- در 120 صفحه-docxعايقهاي الكتريكيبررسي اثرات شرايط محيطي فشار ، دما ، رطوبت و … بر عملكرد تجهيزات نيروگاه بخار و بررسي تاثيرات آنشبكه توزيع و انتقال برق تا مصرفتحقیق بانک هاي خازنیتحقیق بهاي تمام شده توليد برق در واحدهای گازي و سيکل ترکيبي نیروگاه شریعتی مشهدپکیج کامل جزوه + ویدئوهای نمودار مکان - زمان و معادله حرکتپکیج کامل جزوه + ویدئوهای نیروی عمودی سطح و نیروی اصطکاک پکیج کامل جزوه + ویدئوهای استفاده از قوانین نیوتن در حل مسائل در بسته آموزشی حاضر کلیه پرسش ها و مسائل آخر فصل چهارم کتاب حاضر (4 پرسش و 19 مساله) در مدت زمان 15پکیج کامل حل المسائل فصل پنجم فیزیک 3 ریاضی و فصل چهارم فیزیک 3تجربی - القای الکترومغناطیسیپکیج جزوه + ویدئوهای فصل دوم فیزیک 1 نظام قدیم ( دما و گرما)دسته بندی مبدل های حرارتیبررسي و مقايسه‌ ميزان اضطراب دانشجويان پسر دانشگاه تبريز قبل از امتحانات و در ايام امتحانات در سال تبررسی رابطه منبع کنترل (درونی- برونی) با عزت نفسبررسي مقايسه اي سلامت رواني بين سالمندان ساکن خانه سالمندان و سالمندان ساکن در منزل در شهرهاي گرگانکلاس بندي بهينه چيست و چه تاثيري در ارتقا و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دوره ابتدايي داردبررسي نگرش معلمان و دانش آموزان به شيوه هاي ارزشيابي در مدارس راهنمايي شهر نيشابورتجارت و قاچاق زنان
تحقيق تعديل مهريه |نمایش فایل:|34010602|آر آی|risenet
در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان تحقيق تعديل مهريه را مشاهده می نمایید.

دانلود تحقيق با موضوع تعديل مهريه،
در قالب word و در 50 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه

بخش نخست: مهر و ماهيت آن
مبحث نخست: مفهوم مهر
مبحث دوم ـ موضوع و مقدار مهر
مبحث سوم ـ انواع مهر و مقايسه آنها با هم

بخش دوم: تعديل مهر و محاسبه آن به نرخ روز
فصل اول: تعديل و فلسفه آن
مبحث نخست ـ مفهوم تعديل
مبحث دوم ـ فلسفه تعديل
فصل دوم: محاسبه مهریه به نرخ روز
مبحث نخست ـ بررسي و تحليل حقوقي موضوع
مبحث دوم‌ـ بررسي رويه قضايي
نتيجه گيري كلي
پيشنهادها
فهرست منابع و مآخذ


بخشی از متن تحقیق:
بی شک نهاد خانواده به عنوان باهویت ترین نهاد اجتماعی، از دیربازـ خصوصاً قرون اخیرـ موقعیت و مقام ممتازی را بین کلیه ی تاسیسات حقوقی نوین وکهن احراز کرده است. خانواده یکی از ارکان اساسی و مهم ترین عناصر تشکیل دهنده هر اجتماع است. به طوری که اهمیت وارزش هر قوم و اجتماع، بسته به اهمیت و ارزش والای خانواده است.
با انجام عقد نکاح، بنیان واساس خانواده شکل می گیرد جهت نظم بخشی این نهاد، یک سلسله حقوق و وظایف بر آن بار می شود، که در علم حقوق تحت عنوان «حقوق خانواده» از آن یاد می شود.
حقوق خانواده از مهمترین بخش های حقوق مدنی است، که تنها حقوق نیست، بلکه آمیزه ای از مسایل اجتماعی، اخلاقی، مذهبی و اقتصادی است و بیشتر قواعد آن مربوط به نظم عمومی و اخلاق است.
از دیر باز حقوق خانواده دارای دو ویژگی متقابل بوده است. از یک طرف خانواده به عنوان اولین کانون همکاری وهمیاری متقابل، زندگی جمعی و تعاون، بر مبنای مهر و محبت ونیازهای متقابل بوده و عاطفه و گذشت و مهرورزی، حاکم اصلی بر تشکیلات خانواده قلمداد شده، از سویی دیگر، این تعاون و همیاری، بنا به عللی به هم می خورد و مسولان نظام اجتماعی و قانونگذاران مجبور به مداخله می شدند.
پر واضح است که از میان مسایل و موضوعات پرشمار این نهاد«مساله مهر»، به عنوان یکی از مسایل« روابط مالی زوجین»، مهم ترین موضوعی است که همیشه ضمن بیان عقد نکاح متبادر به ذهن است. مضافاً این که در برزخ اختلافات خانوادگی، اولین موضوعی که زن به رخ مرد می کشد، مساله مهر و مطالبه آن است ...